Queen Slovenského Tik Toku
81
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-81,stockholm-core-1.1,select-child-theme-ver-1.1,select-theme-ver-5.1.7,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive

Queen Slovenského Tik Toku

Kto v dnešnej dobe nepočul meno Lady Zika, ako by na Youtube ani nechodil. Mladá, extravagantná a zábavná slečna, vlastným menom Zuzana Šimkaninová valcuje nielen slovenskú youtuberskú scénu, ale aj o niečo menej známy Tik Tok.

Okrem záľub, ktoré má viac-menej väčšina ľudí, ako napríklad sledovanie filmov, spev, tanec, fotografovanie a cestovanie, má Lady Zika aj menej tradičné záľuby, ako napríklad hru na ukulele. No kto z vás sa týmto môže popýšiť ?


 

Zuzka, nedávno ste mali približne polročnú pauzu od točení videí, za ktorou stál stres a nátlak. Povedzte nám, čo vám tento oddych priniesol? Odzrkadlilo sa to nejak na vašich nových videách, tvorbe alebo štatistikách?

Na návrat som sa veľmi tešila, pretože nové videá boli zo super prostredia a to z Ameriky. Keďže som sa skoro mesiac nachádzala v Miami, tak som zaznamenala rôzne zážitky ale aj vtipné videá či ostrihanie vlasov na pláži. Divákom sa toto obdobie veľmi páčilo a sledovanosť bola super. Akonáhle som sa však vrátila domov, ostrihala som sa ešte viac a to na úplne krátke vlasy a na to si veľa divákov nevedelo zvyknúť. Myslím si, že niektorých táto zmena účesu dokonca odradila od sledovania mojich videí, no ja som na druhú stranu rada, pretože so mnou ostanú tí najvernejší, ktorí ma majú radi preto aká som a zároveň vedia rešpektovať moje rozhodnutia.

Čím sa živí Lady Zika?

Dnes sa živím točením videí ale povedala by som, že väčší príjem mám z propagácii produktov na Instagrame a Tik Toku. Momentálne som v takom bode, kedy si z tohto zárobku viem zaplatiť nájom v Prahe, ale aj kúpiť lepšiu techniku či niečo na seba.

Pri tvorbe videí, je veľmi dôležité mať neustále nové nápady, kreativitu a inšpiráciu. Čo vás ovplyvňuje pri vašej tvorbe? 

V mojej tvorbe ma ovplyvňuje hlavne život ako taký. Videá si vymýšľam spontánne a hlavne po preťahovaní do Prahy prichádzajú akoby sami od seba. Moji kamaráti potrebovali postrážiť ich psa, tak som natočila video o tom, ako sa o neho starám. V inom videu som zas zaznamenala ako ma kamarátka učila variť, pretože bola u mne na návšteve. Spojili sme príjemné s užitočným a bola to naozaj zábava!

Zuzka, vy máte vyštudovanú filmovú školu, pomohla vám táto škola pri tvorení videí? Ak áno, tak ako?

Som veľmi rada, že som v škole nadobudla zručnosti v tvorení videí. Samozrejme, že mi priniesla nové pohľady či už na strih alebo prácu s kamerou a zvukom. Youtube videá však beriem ako úplne inú kategóriu ako filmovú produkciu. Môj typ videí je zväčša rýchlo-výrobný čiže trvá maximálne týždeň aby som video vymyslela, natočila, zostrihala a vydala na Youtube. Môj maturitný film však trvalo vymyslieť, natočiť, zostrihať a vydať približne polroka. Tým chcem povedať, že tieto dve média veľmi rozdeľujem ale ak je to možné, tak sa snažím moje znalosti aplikovať aj na Youtube alebo Instagram či Tik Tok.

Na youtube máte takmer 250 tis. odberateľov, ale existuje ešte jedna sociálna sieť kde ich máte takmer raz toľko a to TIK TOK- neuveriteľných takmer 446 tis. followers. Vnímame vás preto ako „queen“ slovenského Tik toku. Je na Slovensku niekto kto na tejto soc. sieti stojí za zmienku, aj keď má menej fans? Má nejaký Slovák viac sledovateľov ako vy?

Samozrejme, že je tu veľa tvorcov, no v Tik Toku nás určite valcujú naši susedia Česi. Ja tam nesledujem veľa tvorcov – skôr kamarátov alebo si prezerám videá na For you page a tak sa dostanem k rôznorodému obsahu. Najväčší Tik Toker na našej scéne zo Slovenska je Valden – ten má na konte 782 tisíc sledovateľov!

To, že existuje veľa ľudí, ktorí zakladajú svojim štvornohým miláčikom instagramové profily, nás už ani tak v dnešnej dobe neprekvapuje, ale plyšový tuleň? Zuzka, má to nejaké opodstatnenie alebo to bola náhoda? Prečo vznikol ten nápad, zriadiť mu vlastný instagram?

Nápad vznikol minulé leto a bol to skôr taký pokus. Keďže s Kazim som natočila na mojom Youtube kanáli Pet tag video, ktoré bolo akoby paródiou na ozajstné Pet tag videá s naozajstnými zvieratkami, tak som skúsila niečo nové a iné. Postava Kaziho sa ľuďom veľmi páčila a spriatelili sa s ňou. Založila som mu teda aj Instagram, ktorý sa stal tiež veľmi populárny. Pamätám si, ako som môjmu kamarátovi vravela, že neverím tomu, že to budú ľudia sledovať a že najviac tomu tipujem 10 tisíc ľudí – aj to je už úplné maximum. Dnes sa tento Instagram šplhá na 30 tisíc a je to naozaj neuveriteľné, ale mňa to naozaj baví a zároveň udivuje.


„Ziku som si všimla ešte začiatkom roka 2016, kedy sa dostala do rebríčka top 7 YouTuberov v rámci našej súťaže BLOGER ROKA. Aj napriek tomu, že som o 11 rokov staršia, jej obsah ma pobavil a zaujal a podporujú to aj čísla, ktoré nájdete v infografike – na YT je 36 % jej publika vo veku na 35 rokov! Tvorí nadšasový obsah a preto je čoraz viac vyhľadávanejšou influencerkou. Jej obsah fuguje výborne nielen na YouTube, ale cestu si našla aj k “instafilom“. Stala sa kráľovnou TikToku, kde sa dokáže jej kreatívna duša naplno vyblázniť.“

Jana Malaga, Špecialistka na influencer marketing a obsahový marketing

 

PUBLIKOVANÉ

1. septembra 2019

MÉDIUM

Instagram, TikTok, YouTube